Krajowa Organizacja Innowatorów Przemysłu Innovo wspólnie z partnerem zewnętrznym organizuje misję gospodarczą do Zambii, która odbędzie się w dniach 20-27 listopada 2017. Wyjazd przeznaczony jest dla polskich przedsiębiorców zainteresowanych podjęciem współpracy i inwestycjami na rynku zambijskim.

Kulminacyjnym punktem programu jest uczestnictwo w konferencji SensXAfrica w dniach 23-24 listopada. Na konferencji będzie możliwość spotkania z przedstawicielami rządu oraz przedsiębiorcami z Zambii i krajów ościennych.

– Rozszerzamy formułę działania związku – podkreśla Monika Piątkowska, prezes Krajowej Organizacji Innowatorów Przemysłu. – Organizując misje gospodarcze chcemy pomóc firmom w nawiązaniu kontaktów handlowych. Chcemy wspierać firmy w ich ekspansji zagranicznej oraz w zwiększaniu ich konkurencyjności. Celem jest zwiększenie  możliwości do realizacji znaczących inwestycji na rynkach zagranicznych. Jak dodaje prezes Monika Piątkowska  oferta Innovo skierowana jest nie tylko dla firm z sektora węglowego. Coraz większe zainteresowanie widać ze strony przedsiębiorstw z branży chemicznej, energetycznej,spożywczej, kosmetycznej, hut szkła oraz firm zajmujących się recyklingiem.

– W najbliższym czasie planowana jest misja gospodarcza do Ghany oraz Kazachstanu- dodaje Monika Piątkowska. – Naszym celem jest budowanie wizerunku polskiej marki,zwiększenie konkurencyjności firm na rynku międzynarodowym, jak również mocna promocja polskiej myśli technicznej i technologicznej za granicą. Wiele firm dysponuje ogromnym potencjałem, który powinien być rozwijany zarówno na krajowym rynku, jak i na rynkach zagranicznych – podsumowuje Monika Piątkowska.